Szablon strony (zwany przez fachowców potocznie „skórką”) umożliwia szybkie – a przede wszystkim tanie – wykonanie prywatnej lub firmowej witryny internetowej. Z reguły zawiera całą strukturę dokumentu oraz wszystkie potrzebne grafiki, zapisane w kodzie HTML/CSS. Jedynym zadaniem klienta jest uzupełnienie szablonu własnymi tekstami.

Strona wykonana za pomocą szablonu jest prosta w instalacji oraz łatwa w użytkowaniu. Klient może w każdej chwili modyfikować jej tekstową zawartość, niekiedy może również dodawać nowe podstrony. Uproszczony do maksimum system zarządzania stroną (CMS) przypomina stosowany w Wordzie edytor tekstowy, dzięki czemu nawet osoby, które nie mają pojęcia o programowaniu, nie będą miały kłopotów z opanowaniem interfejsu aplikacji. Do każdego szablonu dołączona jest instrukcja, która w przejrzysty i zrozumiały sposób wyjaśnia, w jaki sposób zainstalować i uruchomić stronę.

Gotowe strony internetowe stanowią świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm działających na rynku lokalnym, które zamierzają dotrzeć ze swoją ofertą do szerszego niż do tej pory grona klientów, a jednocześnie nie dysponują budżetem koniecznym do stworzenia tzw. dedykowanej strony. Gotowy szablon – graficznie dopasowany do specyfiki danej branży – daje małym przedsiębiorcom szansę na zaistnienie w sieci.

Z reguły szablon strony składa się z nagłówka, stopki, strony głównej oraz 5-6 podstron (najczęściej są to działy „O nas”, „Oferta”, „Galeria”, Cennik Usług” oraz „Kontakt”). Jednak niektóre firmy oferują bardziej rozbudowane szablony, wyposażone w dodatkowe funkcjonalności.

Stworzymy dla Ciebie wspaniały szablon strony, wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy, znajdujący się po prawej stronie.